Wydawca treści
Obiekty edukacyjne
Nadleśnictwo Łochów posiada bazę edukacyjną przy leśniczówce Leśnictwa Kamionna (Łochów ul. 1-go Maja 71). Dysponujemy salą edukacyjna ze sprzętem multimedialnym, która pomieści grupę do 25 osób. Przy sali edukacyjnej przygotowaliśmy stałą wystawę przyrodniczą zwierząt w ich naturalnym środowisku.
W miejscu tym zaczyna się również ścieżka edukacyjna „Mój Las", która posiada dwie trasy: krótszą dla młodszych dzieci oraz dłuższą dla wszystkich, którzy lubią leśne spacery. Obydwie trasy wyposażone zostały w tablice edukacyjne, dzięki którym turyści mogą dowiedzieć się więcej o przyrodzie, napotkanych obiektach czy pracy leśnika.
Ścieżka wiedzie przez przyrodniczo zróżnicowany las, w którym każdy odnajdzie „Sylwana".
Przy ścieżce znajduje się wiata, w której gdy pogoda na to pozwala, odbywają się żywiołowe zajęcia edukacyjne, a bez względu na pogodę utrudzeni wędrowcy mogą odpocząć lub zjeść kiełbaskę pieczoną na ognisku.
Na terenie nadleśnictwa znajdują się również inne ścieżki edukacyjne. W miejscowości Jerzyska rozpoczyna się trasa biegnąca wzdłuż malowniczej rzeczki Struga. Na początku ścieżki, przy leśniczówce jest wiata oraz miejsca gdzie można zostawić samochód.
Niedaleko miejscowości Zieleniec przygotowana została ścieżka, która swą nazwę „Torfowisko Kules" wzięła od przepięknego Użytku ekologicznego wokół którego wiedzie.
Dla prawdziwych miłośników bogactwa przyrody polecamy ścieżkę zlokalizowaną na szlaku rowerowym „Jeziorka Kałęczyńskie". W okolicach miejscowości Miednik i Kałęczyn jest Rezerwat Przyrody „Moczydło" do którego ona właśnie prowadzi.
W miejscowości Kąty Czernickie, przy leśniczówce rozpoczyna się ścieżka na której cierpliwym obserwatorom uda się zobaczyć najlepszego budowniczego wśród naszych leśnych zwierzaków. Jeszcze nie wiesz kto to?
Wszystkich ciekawych jak z małego nasionka powstaje wielkie drzewo zapraszamy do punktu edukacyjnego na szkółce leśnej „Miedzanka". Fani mikroświata powinni odwiedzić Leśnictwo Wrotnów gdzie znajduje się unikatowy Pomnik Przyrody „Kolonia Mrówek". Trzeba przyznać, że te pracowite owady zbudowały tam prawdziwe miasto i to nie w skali mikro.
Pamiętaj, ognisko można rozpalić tylko w wyznaczonym do tego celu miejscu, po poinformowaniu pracowników Nadleśnictwa Łochów.